KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11482166
nr 1148 2166
Karl Dahlqvist
(1900-1971), Sverige
Oljemålning, Blommor, signerad och daterad 1939. 60x84 cm, oramad
Karl Dahlqvist, svensk målare och skulptör född 1900 i Stockholm, död 1971.
Utrop:
500 kr
måndag 4 december 2017
kl 19:17:59
Karl Dahlqvist
Läs mer om Karl Dahlqvist